Bursa Petek Temizleme

1

Bursa Petek Temizleme

Bursa Petek Temizleme 

Petek Temizleme konusu son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz ama çoğu kişiler tarafından ne işe yaradığı, nasıl yapıldığı, kimler tarafından yapıldığı pek bilinmemektedir. Bu sayfamızda sizlere petek temizliği ile ilğili bilgi ve birikimlerimiz aktaracağız. Evinize geldiğimizde önce peteklerin kirlilik durumu tespit edilir. Bursa Petek temizleme banyoda yada evin uygun bölümünde ki bir petek sökülür ve petek temizleme makinesi  kalorifer tesisatına monte edilir.Tesisattaki tüm pis su, çamur, tortu makine yardımıyla gidere boşaltılır.İşlem banyoda yapılıyorsa tahliye klozetten olur,sonra özel kimyasal ve makine yardımı ile tesisata basılır. Evinizdeki tüm petekler ve tesisat makine yardımıyla yıkanır ve daha sonra yıkanan petekler makine yardımıyla temiz su gelene kadar durulanır. Durulama işleminden sonra kombinin altında filtre sökülür, temizleme işlemi filtrede de uygulanır.Tesisata temiz su basılır peteklerin havaları alınır ve böylece  temizlik bitmiş olur. Burada önemli olan kullanılan makine ve kimyasaldır. Piyasada bulunan bir çok makine bu işlemi yapmak için yeterli basınca sahip değildir. Petek temizleme işleminde kullanılan kimyasal, peteğin kirlilik durumuna göre ayarlanması önemlidir. Temizliğin yapılma süresi, belirli bir süre vermek yerine petek ve tesisatın kirlilik durumuna göre uzayabilir. Not Kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.

 

 Petek temizleme ve Kombi bakımı Faydaları;

1. Tesisatta oluşan kireç ve balçıktan kurtulunmuş olup filtreler de temizlendikten sonra kombi daha rahat çalışır ve uzun ömürlü olur.

2. Tesisat temizlendikten sonra daha iyi ısı iletimi olacağından kombi az efor harcayıp, gürültüsüz çalışacağından yakıt tasarrufu olur.

3. Isınmayan veya üst kısmı sıcak alt kısmı soğuk peteklerde  ısı dağılımı da, petek temizleme işlemi sonunda ortadan kalkacaktır. Peteklerin her bölümü ilk gün ki gibi ısınacaktır.

4. En önemlisi ise faturalarda gelen ücrette azalma olacaktır. Nedeni ise kombi, petek temizleme sonrasında daha rahat, zorlanmadan çalışacağı için faturalarda azalma olacaktır… Bursa Petek Temizleme firmamız ile irtibata geçiniz.

Özetle

Bursa petek temizleme SuNi teknik olarak verdiğimiz bu  hizmeti daha önce hiç almamış veya ısınma sorununuzu nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız iletişim numaralarımızdan 7/24 ulaşabilir, merak ettiğiniz konularda aynı gün bilgi ve hizmet alabilirsiniz..

Comments are closed