Bursa Kombi Bakımı

 

4Kombinizi ve tesisatınızı sağlıklı çalışıp uzun ömürlü olması için düzenli olarak bakım yaptırmalısınız. Bakımı yaptırılmayan kombi ve tesisatın verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğal gaz tüketir ve evinizi daha az ısıtır. Bunlar da size soğuk algınlığı ve kabarık doğal gaz faturaları olarak geri döner. Bursa Kombi Bakımı Firması olarak sizlere konuyu daha açıklayıcı anlatacak olursak farz edelim ki yeni bir araba aldınız bu arabayı periyodik olarak servis bakımına sokmanız gerekmektedir. Taki garantiden çıkmasın ve ömrü kısalması diye tıpkı evimizde kullandığımız kombilerimiz aynı araçlarımız gibidir ve periyodik kontrollerinin bakımlarının yapılması gereklidir. Uzun sure çalıştırılmayan kombi ve tesisat çalıştırılmadan önce mutlaka bakımının yapılması ve parçaların görevlerini yerine getirdiğinden emin olunması gerekir.
Kombi ve tesisatın bakımında dikkat edilecek hususlardan bazıları şunlardır:
1. Kombi cihazının içindeki ısı ileten parçaların toz ve kirle kaplanmadığından emin olunur. Aşırı kirlenen ve hasar gören tesisat parçaları kombinizin ömrünü kısaltır, doğalgaz tüketimini arttırır.
2. Kombi cihazının tüm elektrik aksamı kontrol edilir.
3. Isı sensörleri control edilir ve bacanın açık olduğundan emin olunur.
4. Kombi su seviyesi ve bu seviyenin tutarlılık seviyesi kontrol edilir.
5. Tesisat suyunuzun bir süre sonra değiştirilmesi gerekebilir. Aşırı kirlenen tesisat suyu, ısı iletimini aksatır ve daha fazla doğalgaz tüketmenize neden olur.
6. Özellikle tesisat suyu değiştirildikten sonra tesisat içinde kalan hava alınır.
7. Kombinin su hattında bulunan kir filtresi kontrol edilir. Eskiyen veya aşırı kirlenen filtrelerin değiltirilmesi gerekir. Aksi halde kombi tesisatınızdaki kirli su oranı artar ve ısı transferi yavaşlar. Bu durum doğalgaz faturanıza yansır.
8. Kalorifer peteklerinin de bakıma ihtiyacı vardır. Kalorifer peteklerinin iç ve dış temizliği ısı iletimini büyük ölçüde arttırarak daha az doğalgaz tüketmenizi sağlar. Kalorifer peteklerinin konvektörleri genellikle ulaşılması güç yerlerde odukları için kir tutmaya müsaittirler. Özellikle ilk çalıştırmada gelen kokuyla anlaşılan konvektördeki kir birikmesi evinizin ve iş yerinizin hijyeni için tehlike oluşturabilir.
Kombi bakımını yaptırdığınız takdirde eski kombilerin verimi artar, yeni kombilerin de ömrü uzar. Kombi ve tesisat arızaları kış mevsiminin en soğuk dönemlerinde doğal gaz faturanıza yansır. Bakımı yaptırılan kombiler sürekli arıza yapmayacağından  size beklenmedik masraf çıkarmazlar. Sonuç olarak daha az doğal gaz faturası ödeyerek daha çok ısınırsınız.
Peki kombiniz ve tesisatınız yaklaşan kış mevsimine ne kadar hazırlar? Süpriz masraflar ve cep yakan doğalgaz faturalarından korunmak için ile kombinizi ve tesisatınızı koruyun5

Comments are closed